Far Cry

10. února 2008 v 15:45 |  FarCry
Celá hra začíná velmi pěkným videem, ve kterém je zneškodněna loď, na jejíž palubě je zatím neznámý muž Jack Carver a krásná Valerie. Po tomto krátkém shotu se objevíte jako Jack Carver v jeskyni na zdánlivě krásném a bezstarostném ostrově, ale jak po krátké době zjistíte, nejste na něm nijak moc vítáni. Po prvních pár metrech dorazíte k radiomobilu, ve kterém se vám ozve doposud neznámý muž, který Vám slíbí, že Vás odsud dostane. Nezbývá Vám nic jiného než mu věřit. Dostanete první úkol. Jakmile vylezete z jeskyně, tak spatříte několik po zuby ozbrojených vojáků. Tady začíná vše nej z této hry ….
Bezkonkurenční grafika
Hned při prvním vstupu na rozlehlé Karibské ostrovy si určitě všimnete nádherné grafiky z mnoha detaily, které budete poznávat v průběhu celé hry. Jestliže máte grafiku nastavenou na nejvyšší stupeň, je to opravdu nepopsatelný zážitek. Dokonale vytvořená tropická flóra rozléhající se po všech ostrovech, mnoho zvířat všeho druhu, ale i voda, která je ve FC opravdu velmi zdařilá, tvoří doposud jednu z nejlepších graficky provedených akčních her.
Hratelnost
Ta je díky perfektnímu enginu od Crytek opravdu skvělá. Celá hra je perfektně navržená, takže Vás nepřestane bavit i po roce hraní !! Booti jsou celkem obtížní, hra má 5 stupňů obtížnosti. Na ten nejtěžší už si prakticky nezahrajete, pokud nemáte dostatek zkušeností.
Autentické prostředí
Asi nejdelší čas strávíte na ostrovech, ale není to jediné prostředí, ve kterém se setkáte s nájemnými žoldáky, tak i s mutanty. Po pár kolech se totiž dostanete do opravdu děsivých, strach nahánějících budov, ve kterých na vás budou číhat především mutanti. Ze začátku těchto misí budete potkávat sice malé, ale velmi mrštné zrůdy, které vám budou znepříjemňovat hru až do konce. Postupem času se k nim budou přidávat další, ale už ne tak mrštné. Budou to například obrovské " gorily" s implantovanou bazukou na ruce, nebo zrůdy zdánlivě podobající se lidem, které mají v rukách MP-5 a skáčou několik metrů vysoko a dokáží být neviditelní , což se jim hodí především do nočních misí, ve kterých se objevují nejčastěji, proto je vhodné použít termo brýle které ve hře naleznete. Po pár kolech v tomto děsivém prostředí se opět dostanete na ostrovy, na kterých to ale také nebude jednoduché, ale už to alespoň nebude tak děsivé :-D .
Výborné zbraně
Ve FC zbraních si každý najde něco svého. Na začátku se používá Jungle Falcon, mačeta, která patří mezi moje nejoblíbenější, ale hlavně MK Carbine, což je perfektně použitelný a přesný samopal. Postupem času však začnete poznávat novou techniku. Na rozlehlých ostrovech je naprosto neodmyslitelný AW50 Sniper rifle, kterého jistě všichni znáte. Dále zde můžete najít i zbraně na blízku, které se budou hodit především do budov a podzemních komplexů. Jsou to P90 SMG, MP5 SMG, a hlavně Hamer Shotgun, poloautomatická brokovnice, která roztrhá snad vše v blízkosti, což se hodí hlavně na mutanty. Ale tím tento arzenál zbraní ještě nekončí. Nesmím vynechat AG36 Assault Rifle, kterým lze nahradit MK Carbine. Má skoro stejné vlastnosti, ale je silnější o granátomet a lepší hledáček, což Vám umožní mnohem delší dostřel. Je to moje nejpoužívanější zbraň. Ještě lepší je OICW Advanced Assault Rifle, což je vysoce účinná zbraň na střední vzdálenost, obsahující integrovaný hledáček schopný nočního vidění. Avšak stále jsem nejmenoval tu nejsilnější z nejsilnějších -- Raketomet. Ten je určen, jak už jistě víte, na gigantické škody na velké vzdálenosti, ale do jisté míry je použitelný i v budovách. Nesmím vynechat ruční granáty, flashbangy, a dýmovnice. Ty jsou nutné na všechny boje, odehrávající se jak venku, tak i v budovách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daniel_cz Daniel_cz | Web | 10. února 2008 v 16:21 | Reagovat

Hele spratelime?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama